Kurumsal Kimlik

Mersin Kurumsal Kimlik Hizmeti

Şirketlerin kendi değer ve kimliklerini ön plana çıkararak, sadık bir kitleye sahip olmaları mümkündür. Geleneksel ticari faaliyetlerin eskidiği günümüzde, kimlik ön plana çıkıyor. Bu anlamda daha çok kimliğe önem veren bir tüketici profilinden bahsedilebilir. Aldıkları markanın veya ürünün imajına odaklanan tüketici, kurumsal bir kimliğe ve mesaja sahip olmayan şirketlerin ürünlerini veya hizmetlerini es geçebiliyor. Bu nedenle işletmenizin geleceğini garanti altına alabilmek için mutlaka kurumsal kimlik çalışmasına ihtiyacınız vardır.

Kurumsal kimlik ne içerir?

Kurumsal kimlik, kurumun temel değerleri ve mesajlarını içeriyor. Bunları dışarıya dönük hale getirmek için ise, kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar nezdinde logo, kartvizit, antetli kağıt ve daha birçok açıdan kurumun kendi imajını ön plana çıkaran tasarımlara imza atılıyor. Tamamen kurumla ilişkilendirilen logo ve benzeri tasarım modelleri sayesinde müşteri veya tüketici nezdinde markanın kimliği bilinir hale geliyor. Kurumsal kimliğin ve tasarımın sürekli değişmemesi gereken bir şey olduğunu da ifade edelim. Sürekli değişen ve farklı kimliğe bürünen kurumsal değerlerin tüketici açısından benimsenmesi ve hatırlanması mümkün değildir.

Kurumsal değerlerinizi yansıtın

Kurumsal değerlerinizi ve kültürünüzü yansıtacak en iyi tasarımların ortaya çıkarılması adına profesyonel ajanslarla işbirlikleri kurulması lazımdır. Bu anlamda Mersin kurumsal kimlik çözümleri sunan ajansımızla iletişim kurabilirsiniz. Profesyonel grafiker ekip tarafından hazırlanacak tasarımlarla, değerlerinizin ve kültürünüzün daha iyi yansıtılabilir. Dinamik ve modern çizgiler kullanılarak hazırlanan tasarımlar sayesinde daha profesyonel bir kurum haline gelebilirsiniz. Kurumsallaşma sürecinin en önemli adımını ifade eden kurumsal kimlik ve tasarımı, deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yürütülmeli ve oluşturulmalıdır.

Benzersiz olması icap eden tasarımların farklı firma veya işletmelerin çizgilerine veya mesajlarına yer vermesi halinde telif hakkı ihlali söz konusu olabilir. bu durum, marka imajını zedeleyebilir. Hukuki süreçlerle muhatap olması durumunu yaratabilir. Bu nedenle profesyonel ve tamamen özgün çalışan tasarım ajanslarının tercih edilmesi önem arz ediyor. Sizi ifade eden, kültürünüzü yansıtan, prestij ve imajınızı arttıracak kurumsal kimlik tasarımlarıyla hedef kitleniz açısından çok daha fark edilebilir olabilirsiniz.